Ayaklı yangın tüpü askılığı

Yangın, ateş ve fazla ısıdan kaynaklanan bir afettir. Ocaktaki ateşten veya kibritteki bir kıvılcımdan evde yangın çıkabilir. Ormanlık alanlara pikniğe gidip cam şişe kırıkları bırakanlar yangına sebep olabilir. Cam kırıkları güneş ışınlarının sıcaklığının artarak yangın çıkmasına neden olurlar. Yangının oluşmasını engelleyecek tedbirler alınarak büyük hasarların ve kayıpların önüne geçilebilir. Tedbirler alınmasına rağmen bazen elimizde olmayan nedenlerden yangın çıkabilir. Bu safhada yapılması gereken yangın söndürme cihazlarını en hızlı ve etkili şekilde kullanabilmektedir. Yangın tüpü, yangını söndürmede en etkili cihazdır. Yangın tüplerinin daha hızlı kullanılması için kolay ele gelecek bir yerde bulunması gerekir.

Yangın tüpü askılığı modellerimiz ayaklı ve duvara monte olarak ikiye ayrılır.

Kolay ele gelecek yerde kullanılmadığı zaman durmasını sağlayacak bir sisteme ihtiyaç vardır. Bu sistem aynı zamanda kullanılmasını da kolaylaştıracak bir sistemdir. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğin 99.maddesinde taşınabilir söndürme cihazlarının duvara nasıl bağlanması gerektiği açıklanmaktadır. Buna göre;  söndürücünün duvara bağlantı asma halkasıyla sağlanır. Halka duvardan kolaylıkla alınabilecek şekilde yerleştirilmelidir. 4 kg’dan daha ağır olanlar ve 12 kg’dan hafif olan söndürme cihazları zeminden yaklaşık olarak 90 cm’i aşmayacak yükseklikte bir yere  monte edilmelidir. Kanun gereği montajın sınırları belirlenmiştir. Duvarı delmeden de bu işlem yapılabilir. Duvara monte edilmeyen söndürme cihazları istenilen yere taşınabilir.
Duvarları delmek için ekstra güç harcamaya gerek kalmadan estetik bir görünümle yangı söndürme cihazı kullanılabilir. Ulaşılabilir olması ve dekoratif görünmesi ürüne olan ilgiyi ve talebi artırmaktadır.

Yangın tüpü askılığı üretimlerimiz ve askılık özelliklerimiz şöyledir:

  • Ülkemizin yangından korunma yönetmeliğine ve Avrupa standartlarına uygun olarak üretilir.
  • Tüplerin yerde korunaksız bir şekilde bulunmasının önüne geçilmiş olur.
  • Duvara asmanın mümkün olmadığı durumlarda yangın tedbirlerini almaya yardımcıdır.
  • Tüpü rahatlıkla kullanım imkanı sunan yepyeni bir tasarıma sahiptir.
  • Duvarları delmeden, zarar oluşturmadan tüpleri askıda muhafaza olanağı sağlar.

Ayaklı yangın tüpü askılığı en az 3 kg’dan en fazla 12 kg’a kadar ağırlıktaki tüpleri taşıyıp muhafaza eder. Uzun olan tüplerin korunmasını ve rahat alımını sağlamak için sehpanın taban kısmında merkezleme demiri bulunur. Orta kısmında tüpün hiçbir sebeple düşmemesini sağlamak için güvenlik zinciri bulunur. İş güvenliği standartlarına uygun olarak üretildiği için gayet korunaklıdır

Özet
product image
Kullanıcı Puanı
1star1star1star1star1star
Derecelendirme
no rating based on 0 votes
Marka Adı
Akademi Yangın
Ürün Adı
Yangın tüpü askılığı
Fiyat
TRY 00
Stok Durumu
Available in Stock
Ziyaretçi Yorumları (1)
Whatsapp
Akademi Yangın
Akademi Yangın
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?