Diğer yangın söndürme ürünlerimiz

Diğer yangın söndürme ürünlerimiz
27.01.2018
1.542

Yangın, dikkat edilmeyip önü alınmadığında çok büyük bir felakete dönüşebilir. Evlerde, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde kısaca yaşam alanı olarak kullanılan her yerde yangın yaşanabilir. Yaşanabilir olmasında dolayı her yerde yangına karşı tedbirler alınmalıdır. Yangın anında haber vermeyi, kaçmayı ve yangını söndürmeyi kolaylaştıracak çok farklı ürünler vardır. Firmamız yangın söndürme adına gerekli bütün ürünleri üretmektedir.

Yangın alarm sistemleri

Yangının başladığını binada bulunan herkese duyurmak için konulan sistemdir. Bu sistem binaların çeşitli yerlerine konulur. Yangını fark eden kişinin basmasıyla anında çalan sesli sistemle diğer kişiler uyarılır.

Yangın Merdiveni

Yangın halinde binada bulunanların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi gerekir. Hızlı bir şekilde tahliye için özel olarak tasarlanan korunaklı merdivenlerdir. Yangın merdivenleri; Z tipi yani Çift Kollu İLE Dairesel olmak üzere ikiye ayrılır. Doğal afet, terör saldırısı gibi durumlarda da bina tahliyelerinde kullanılır. İnsan hayatını korumak için çok önemli bir yere sahiptir. Yangın merdivenlerini 2009 tarihindeki Yangından Koruma Yönetmeliği’ne göre üretmekteyiz. Her binaya özel uygun projelerle üretiriz.

Davlumbaz Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Mutfakta ocak ve ateş bulunduğundan yangın ihtimali daha yüksektir. Ürünümüz 24 saat mutfak koruması sağlar. Can ve mal güvenliğini sağladığı gibi hasarın büyük olmasının engeller. Devreye giren ürünümüz yangının daha kısa sürede kontrol altına alınmasını sağlar. Okullarda, alışveriş merkezlerinde, otellerde, restoranlarda ve hastanelerdeki mutfaklarda kullanılır. Dünya genelinde mutfak yangınlarının önlemi alınmadığında büyük hasarlar ve kayıplara neden olur.  Küçük gibi görünen mutfak yangını çok büyük maddi kayıplar oluşturur. Cihazımız, büyük maddi kayıpların ve ölümlerin önüne geçtiğinden çok değerlidir. Mutfakta oluşan yangınların söndürülmesinde etkilidir.

Sistemimizde bulunan lineer pnömatik sensör alevi ve ısıyı algılar. Manuel buton devreye sokulur. Tüpün içinde bulunan özel sıvı filtrenin, bacanın ve pişiricilerin üzerine boşalır. Böylece başlamış olan yangın anında müdahale ile söndürülmüş olur.

Yol Çizgi Boyaları

Şehir dışı devlet yollarında, otobanlarda, ekspres yollarda, şehir içi belediye yollarında kullanılan yol çizgi boyaları toz halinde eritildikten sonra yolun üzerine uygulanır. Cam kürecik döküldüğünde sıcak olur. Uygulama yol üzerindeki görünürlüğünü sağlar. Boyalar özel cihazlarla püskürtme veya serme olarak yapılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Akademi Yangın
Akademi Yangın
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?