Sertifikalı Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Sertifikalı Yangın Eğitimi ve Tatbikatı
27.01.2018
1.676

Binaların Yangından Korunması Hakkındaki 19 Aralık 2007 tarihli yönetmelikte 2009 yılında değişiklikle yapıldı. 9 Temmuz 2005 tarihinde yapılan değişiklikle yönetmelik en son halini aldı. Yönetmelikte İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununu kapsamında tün personele ve acil durum ekiplerine yangın eğitimlerinin verilmesi, kurum ve kuruluşlarda yangınla mücadele, koruma, önleme konularında donanımlı ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda kişinin bulunmasını zorunlu kılmaktadır.

Yönetmelik işverenin ve yöneticilerin yangın ihtimalini göz önünde bulundurarak araç gerekler sağlamasını, eğitimler verdirerek tatbikat yaptırmasını şart koşmaktadır. Yangına karşı eğitim almış kişilerin kurum ve kuruluşlarda bulunması bir zorunluluk olduğundan verilen sertifikalı yangın eğitimi ve tatbikat hizmetleri daha bir değerli olmaktadır.

Kurumumuzun verdiği sertifikalı yangın eğitimi detayı şöyledir:

  • Kurumumuzda bu eğitimi vermek için yetkili üniversitelerden belgelidir.
  • Verdiğimiz yangın eğitimini tamamlayanlar sınava girmektedir. Sınava giren ve başarılı olan kursiyerler Yangın Eğitimi Katılım Sertifikası almaya hak kazanırlar.
  • Verdiğimiz eğitim kurumlarda uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Sınav sonrasında başarılı olanlara verilen katılım sertifikasını almayı hak ettiren eğitimler; 10 yıllık 1. seviye ve 2. seviye yangın eğitim uzamanı tarafından verilir. Sertifikalı yangın eğitimi; kurumların veya işletmelerin istekleri doğrultusunda verilir. Yer olarak kurum veya işletmelerin kendi mekanları kullanılır. Tarih olarak, kurum ve işletmelerin yöneticileriyle beraber belirlenen tarih ve saatte yapılır.

Eğitimlerimizin 2 saati kurumun toplantı salonunda veya eğitim salonlarında yapılır. 2 saatlik zaman içerisinde sözlü anlatım gerçekleştirilir. Sözlü anlatımda slayt gösterileri ve video izleme bulunur. Verilen eğitim sonucunda 10 soruluk bir sınav yapılır. 10 soruluk sınavda başarılı not alanlar Yangın Eğitimi Katılım Sertifikasını almaya hak kazanırlar. Sınavdan sonra işletme ve kurumun genelinde acil durum tahliyesi ve yangın tatbikatı yapılır. Acil durum tahliyesi ve yangın tatbikatından sonra eğitim sona erdirilir.

En ucuz yangın tüpü satışı firmamız tarafından yapılmaktadır.

En hızlı yangın tüpü dolumu firmamızdan yapılmaktadır.

Eğitimde bazı ekipmanlar kullanılır. Kullanılacak ekipmanlar firma tarafından temin edilir. Eğitim salonu ve tatbikat alanı, eğitimi isteyen kurumların mekanlarında yapılır. Verdiğimiz eğitimin içeriğinde şu konuların ayrıntılı bilgilendirmesi yapılır:

  • Yangın nedir?
  • Yangın sınıfları nelerdir?
  • Yangını söndüren maddeler nelerdir?
  • Yangın söndürme ekipmanlarının kullanımı
  • Acil durum ekiplerinin görevleri
  • Binanın tahliyesi nasıl yapılır?
  • Toplanma alanı neresidir? Toplanma koordinasyonu nasıl yapılır?

yangın eğitimi sertifikası,
yangın eğitimi alma zorunluluğu,
yangın eğitim danışmanlığı,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Akademi Yangın
Akademi Yangın
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?