Yangın tüpü bakımı ihmal etmeyin!

Yangın tüpü bakımı ihmal etmeyin!
03.02.2020
1.506

İşyerleri, ofisler, dükkanlar ve diğer yaşam alanlarında yangın durumunda ilk kullanılacak cihazlar arsında yangın tüpü cihazları yer alıyor. Esasında her şey bir yaşam alanında yangın tüpü cihazının bulunmasıyla bitmiyor. Çünkü yangın tüpü cihazlarının periyodik olarak bakımının yapılması bu cihazların her zaman yangınlara karşı etkili bir şekilde kullanılmasını da mümkün kılıyor. Bundan dolayı yangın tüpü bakımı işleminin son derece hassas bir şekilde yapılıyor olması; beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Şayet periyodik olarak yangın tüplerinin bakımının yapılması demek; bu cihazların her daim yangına karşı kullanılmaya hazır oldukları anlamına da gelmektedir. Bundan dolayı yaşam alanlarında bulunan yangın tüplerinin bakımının eksiksiz ve zamanında yapılması olmazsa olmaz bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Periyodik Olarak Yangın Tüpü Bakımları

Yangı tüpü cihazlarının periyodik olarak bakımlarının yapılması; binalardaki yangı söndürme ekiplerinin dikkat etmesi gerekli olan en temel husustur. Bu noktada aylık olarak periyodik bakımı yapılan cihazların mutlaka bu kontrollerinin kayıt altına alınması gerekmektedir. Bu bakım sırasında özellikle tüplerdeki bir sızıntının bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yine tüplerdeki basınç göstergesinin durumunu da aylık olarak kayıt altına alınmalıdır. Yangın tüpü bakımı yapılırken, cihazda herhangi bir şekilde deformenin oluşup oluşmadığına da dikkat edilmesi şarttır. Unutmamak gerekir ki özenli ve planlı bir şekilde yangın tüpü cihazlarının periyodik bakımlarının yapılıyor olması demek; olası bir yangın durumunun erkenden önlenmesi anlamına gelmektedir. Bununla birlikte periyodik kontrolleri yaparken mutlaka acil çıkış yönlendirme levhaları, yangın tüpü uyarı ve işaretlendirmelerine de dikkat etmek şarttır.

En ucuz yangın tüpü satışı firmamız tarafından yapılmaktadır.

En hızlı yangın tüpü dolumu firmamızdan yapılmaktadır.

Yangın Tüplerinin Yıllık Bakımları Nasıl Olmalıdır?

Her bir yangın tüpü cihazının test ve bakım dosyasının bulunuyor olması gerekmektedir. Binada görevli olan kişilerin bu dosyayı eksiksiz olarak tutuyor olması yıllık bakım sırasında da dikkat edilecek bir husustur. Bu aşamada 6 aydan az olmayacak şekilde yıllık periyodik bakımların ilgili firmaya düzenli olarak yaptırılıyor olması hayati derecede önem taşımaktadır. İlgili yangın tüpü bakımı firmasının TSE hizmet yeterlilik belgesine sahip olması ve personel yapısının kabiliyetli olması; bir diğer önemli husustur. Bu kapsamda firmamız; yangın tüplerinin periyodik olarak bakımı hususunda mükemmel bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Akademi Yangın
Akademi Yangın
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?